دریافت یارانه از نظرمراجع تقلید

به گزارش بیرق به نقل از مهر، چندتن از مراجع عظام تقلید در پاسخ به استفتاء تعدادی از مقلدین، نظرات خود را درباره دریافت یارانه اعلام کردند.

ادامه مطلب »

حکم معاشرت با فامیلی که خمس نمی‌دهد

به گزارش بیرق به نقل ازخبرگزاری فارس، این روزها و در ایام عید نوروز به یک سنت حسنه بسیار با اهمیت به نام صله رحم توسط مردم مسلمان کشورمان به خوبی جامه عمل پوشانده می شود. ادامه مطلب »

نظر حضرت آیت‌الله سیستانی درباره نمایش چهره امامان

به گزارش بیرق به نقل از تیک، حضرت آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعه در پاسخ به سئوالی در مورد به تصویر کشیدن ائمه و پیامبران گفت: اگر اصل حرمت و بزرگداشت آنان رعایت شود و شخصیت مقدّس آنان را در اذهان مردم خدشه دار نکند مانعی ندارد.

ادامه مطلب »

عیدالزهرا س (جشن نهم ربیع) از نظر مراجع معظم تقلید

برپایی و شرکت برخی شیعیان در این مراسم با نیت سال روز مرگ عمر صورت می‌گیرد، این در حالی است که بنا بر بیشتر منابع تاریخی اهل سنت عمر در ۲۶ ذیحجه ترور شد و سه روز بعد (۲۹ ذیحجه) درگذشت و این مراسم در واقع با ۷۰ روز تاخیر برگزار می‌شود. ولی بنابر بیشتر منابع شیعه در نهم ربیع الاول به به قتل رسیده‌است. به گفته آیت‌الله سید حسن مصطفوی، ۹ ربیع‌الاول در واقع سالروز قتل عمر سعد، قاتل امام حسین، به فرمان مختار ثقفی است که توسط عوام با خلیفه دوم اشتباه گرفته شده‌است.

ادامه مطلب »

پاسخ‌های مراجع عظام تقلید به انجام طواف در سازه‌های جدید اطراف کعبه

به گزارش بیرق به نقل از فارس، حضرات آیات سید علی خامنه‌ای، ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، لطف‌الله صافی گلپایگانی، حسین وحید خراسانی، سید علی سیتسانی، سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، جعفر سبحانی، سید موسی شبیری زنجانی و عبدالله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید، دیدگاه فقهی خود را درباره انجام طواف زائران و حجاج در سازه‌های جدید اطراف کعبه اعلام کردند.

ادامه مطلب »

زکات فطره از نظر ۹ تن از مراجع عظام تقلید

 

به گزارش بیرق به نقل از خبرگزاری فارس با نزدیک شدن عید سعید فطر یکی از واجبات پرداخت زکات فطره است. براین اساس میزان زکات فطره امسال از سوی ۹ تن از مراجع عظام تقلید اعلام شد.

ادامه مطلب »