میزان زکات فطره امسال چقدر است+پاسخ ۶ مرجع تقلید

به گزارش بیرق به نقل از فارس، میزان زکات فطره امسال طبق نظر اکثر مراجع، برابر با ۵۰۰۰ تومان معادل سه کیلوگرم گندم یا ۱۵ هزار تومان معادل سه کیلوگرم برنج اعلام شده است که خانواده‌ها بر اساس قوت غالب خود آن را پرداخت می‌کنند.

ادامه مطلب »

توضيحات آيت‌الله سيستاني درباره فتواهاي اخير حجاب

به گزارش بیرق به نقل از شيعه آنلاين، چندي پيش فتواهاي بي سابقه اي از حضرت آيت الله سيد «علي سيستاني» در مورد حجاب و موضوعات مشابه منتشر شد که بحث هاي زيادي را به همراه داشت زيرا به اعتقاد بسياري از افرادي که اين موضوع را دنبال کردند اين بود که اينگونه فتواها بي سابقه بود و شايد از سوي برخي رسانه ها ساختگي باشد.
ادامه مطلب »

دریافت یارانه از نظرمراجع تقلید

به گزارش بیرق به نقل از مهر، چندتن از مراجع عظام تقلید در پاسخ به استفتاء تعدادی از مقلدین، نظرات خود را درباره دریافت یارانه اعلام کردند.

ادامه مطلب »

حکم معاشرت با فامیلی که خمس نمی‌دهد

به گزارش بیرق به نقل ازخبرگزاری فارس، این روزها و در ایام عید نوروز به یک سنت حسنه بسیار با اهمیت به نام صله رحم توسط مردم مسلمان کشورمان به خوبی جامه عمل پوشانده می شود. ادامه مطلب »

نظر حضرت آیت‌الله سیستانی درباره نمایش چهره امامان

به گزارش بیرق به نقل از تیک، حضرت آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعه در پاسخ به سئوالی در مورد به تصویر کشیدن ائمه و پیامبران گفت: اگر اصل حرمت و بزرگداشت آنان رعایت شود و شخصیت مقدّس آنان را در اذهان مردم خدشه دار نکند مانعی ندارد.

ادامه مطلب »

عیدالزهرا س (جشن نهم ربیع) از نظر مراجع معظم تقلید

برپایی و شرکت برخی شیعیان در این مراسم با نیت سال روز مرگ عمر صورت می‌گیرد، این در حالی است که بنا بر بیشتر منابع تاریخی اهل سنت عمر در ۲۶ ذیحجه ترور شد و سه روز بعد (۲۹ ذیحجه) درگذشت و این مراسم در واقع با ۷۰ روز تاخیر برگزار می‌شود. ولی بنابر بیشتر منابع شیعه در نهم ربیع الاول به به قتل رسیده‌است. به گفته آیت‌الله سید حسن مصطفوی، ۹ ربیع‌الاول در واقع سالروز قتل عمر سعد، قاتل امام حسین، به فرمان مختار ثقفی است که توسط عوام با خلیفه دوم اشتباه گرفته شده‌است.

ادامه مطلب »